ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

Pedodonti Nedir ?

ANA SAYFA > Pedodonti Nedir ?

Pedodonti ya da Pediatrik Diş hekimliği (Çocuk Diş hekimliği), çocuklarda süt ve genç daimi dişlerin hastalıkları ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Bu bölümde çocuklara yapılacak tedavilerde, çocuklarda oluşan korku ve travmayı yaşatmamak adına gerektiğinde sedasyon ve genel anestezi de sıklıkla kullandığımız güvenli bir tedavi yöntemidir.

 

Süt dişleri, daimi dişlerin düzgün konumlanması ve çapraşıklık oluşmadan sürebilmeleri için son derece önemlidir. Süt ve genç daimi dişlerin tedavileri; koruyucu uygulamalar, dolgu ve kanal tedavileri, erken süt dişi kaybına bağlı olarak ileride ortaya çıkabilecek çapraşıklık ve diş dizisi bozukluklarının engellenmesi için yer tutucu apareylerin yapımı gibi çeşitli tedavileri içermektedir.

 

Bebeklikten genç erişkinliğe kadar geçen süre içersinde tüm ağız-diş sağlığı sorunları ve koruyucu tedavileri çocuk diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.